Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?

Makyajda Aydınlatıcı Nedir? Ne İşe Yarar?
Makyajda Aydınlatıcı Nedir? Ne İşe Yarar?
4
Eyl

Makyajda kullanılan çok bilindik malzemeler vardır. Kalem, far, fondöten gibi. Anca bir de çok kullanılmayan ürünler var. Baz, bronzer, aydınlatıcı gibi. Kullanıldığında çok işe yarayan bu kozmetik ürünlerinden bugün aydınlatıcıya değineceğiz. Bakalım aydınlatıcı neden kullanılmalıymış…

 

1) Çekici görünmek için kullanılan aydınlatıcı ile makyaj daha doğal ve yansımalı görünüm kazanır. Makyajınızla bütünleşerek harika görünümler kazanacağınız aydınlatıcıları mutlaka kullanmalısınız.

 

2) Aydınlatıcılar, burna, çeneye, kaş altlarına ve çeneye sürülerek aydınlık ve naturel bir görünüm kazandırır.

 

3) Hatlarınızı keskinleştiren bu kozmetik ürünler sizi daha çekici kıldığı gibi sizi daha genç gösterecektir. Bunun içi elmacık kemikleri ve çeke çıkıntılarında aydınlatıcı kullanmak çok önemlidir.

 

4) Bazen fondöten ve kapatıcı kullanıldığında doğal olmayan düz görüntüler oluşabilir bu gibi durumlarda aydınlatıcı kullanarak daha güzel görünümler elde edebilir. Hem kusurlarınızı kapatırken hem de doğal görünebilirsiniz.

 

5) Hatırlayanlar için şu konumuzda dudağı fondötenlerle daha dolgun göstermeyi anlatmıştık. Bu yöntemin aynısını aydınlatıcı ile de uygulayabilir ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

 

6) Beyaz göz kalemi kullandıktan sonra göz kenarlarına aydınlatıcı uygularsanız gözlerinizin daha iri görünmesini sağlarsınız. Göz makyajı için çok çeşitli görünümler verebileceğiniz aydınlatıcılar çok önemlidir.

Yazı Hakkında 1 Yorum Yapılmış
sibel
11 ayönce
yazdı

cildi daha beyaz nasıl gösterebiliriz aydınlatıcı ve pudranın beraber kullanımını da anlatırmısınnn.

Çok Okunanlar
Son Yorumlar
Hani 2 saat bekletin demişsiniz 2 saat beklettikten sonra yıkıyacaz mı ?? Eğer yıkıyacaksak da şampuanla mı yıkıyacaz??
Merhaba acaba kalıcılığı ne kadar ya da ne sıklıkla tazelenmeli? Acele cevap lazım teşekkürler.
ne kadar boş beleş, diğer yazılardan farklı bir şey katmamış, havada bir içerik olmuş. Hayır bir de önerileri verdiğin hedef kitle kim? Çık 5 km koş diye sen kime hangi bilgiye dayanarak öneride bulunuyorsun ? hayatında koşu yapmamış 35 yaşında birisi bunu okuyup, yazana güvenip bu sıcakta çıkıp 5 km koşabilir mi ? Başlığa bakan da gerçkten orjinal bir şeyler yazmışlar sanır.
Bazılarıda resmen başkasının resmi yok artık o kadarda değil!

sakla