Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Makyajda Aydınlatıcı Nedir? Ne İşe Yarar?
Makyajda Aydınlatıcı Nedir? Ne İşe Yarar?
4
Eyl

Makyajda kullanılan çok bilindik malzemeler vardır. Kalem, far, fondöten gibi. Anca bir de çok kullanılmayan ürünler var. Baz, bronzer, aydınlatıcı gibi. Kullanıldığında çok işe yarayan bu kozmetik ürünlerinden bugün aydınlatıcıya değineceğiz. Bakalım aydınlatıcı neden kullanılmalıymış…

 

1) Çekici görünmek için kullanılan aydınlatıcı ile makyaj daha doğal ve yansımalı görünüm kazanır. Makyajınızla bütünleşerek harika görünümler kazanacağınız aydınlatıcıları mutlaka kullanmalısınız.

 

2) Aydınlatıcılar, burna, çeneye, kaş altlarına ve çeneye sürülerek aydınlık ve naturel bir görünüm kazandırır.

 

3) Hatlarınızı keskinleştiren bu kozmetik ürünler sizi daha çekici kıldığı gibi sizi daha genç gösterecektir. Bunun içi elmacık kemikleri ve çeke çıkıntılarında aydınlatıcı kullanmak çok önemlidir.

 

4) Bazen fondöten ve kapatıcı kullanıldığında doğal olmayan düz görüntüler oluşabilir bu gibi durumlarda aydınlatıcı kullanarak daha güzel görünümler elde edebilir. Hem kusurlarınızı kapatırken hem de doğal görünebilirsiniz.

 

5) Hatırlayanlar için şu konumuzda dudağı fondötenlerle daha dolgun göstermeyi anlatmıştık. Bu yöntemin aynısını aydınlatıcı ile de uygulayabilir ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

 

6) Beyaz göz kalemi kullandıktan sonra göz kenarlarına aydınlatıcı uygularsanız gözlerinizin daha iri görünmesini sağlarsınız. Göz makyajı için çok çeşitli görünümler verebileceğiniz aydınlatıcılar çok önemlidir.

Yazı Hakkında 1 Yorum Yapılmış
sibel
7 ayönce
yazdı

cildi daha beyaz nasıl gösterebiliriz aydınlatıcı ve pudranın beraber kullanımını da anlatırmısınnn.

Çok Okunanlar
Son Yorumlar
denedin mi formulü nasıl yaptığını ne kadar süre kaldığını yazar mısın
küçük kaptaki malzemeleri suya mı döküyoruz. suyun miktarı ne kadar olmalı 2 saat bekledikten sonra yıkıyor muyuz açık açık yazar mısınız
çok teşekkür ederim harika bir yazı olmuş yine.
Oldukça dekoratif fantastik modeller çıkıyor bu ürünlerde. Tamamen hayal gücüyle alakalı tasarımlar söz konusu. Özellikle geniş bir yatak odanız varsa kesinlikle göz önüne almanız gerekir.

sakla