Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Makyajda Primer (Baz) Nedir? Ne işe Yarar?
Makyajda Primer (Baz) Nedir? Ne işe Yarar?
2
Mar

 Profesyonel bir makyaj için bazı adımlar vardır. Bu adımları uygulamalısınız ki makyajınız yüzünüzde daha iyi dursun. Bu adımlardan en önemlilerinden biri de bana göre makyaj primeri. Makyaj bazı da denilebilir. Peki nedir bu icat ve ne işe yarar onu görelim bakalım.

Primer (Baz) Nedir?

 Makyajda primer, cildinizin rengini düzene sokar ve daha pürüzsüz bir makyaj yapmanızı sağlar. Fondöten sürmeden önce baz kullanmazsanız, yüzününzde topaklanmalar oluşabilir, ya da renk katmanları oluşabilir. Primer kullanılmadığı zaman fondöten ve diğer makyaj malzemelerinin topak topak olması ve kötü bir görüntü oluşturması içten bile değildir. Yani kısacası primer, bizlerin makyaj yapmış gibi değil sanki yapılan makyajın yüzümüzün normal haliymiş gibi görünmesini sağlar, izleri ve renk eşitsizliklerini yok eder.


Primer Nasıl Kullanılır?

 Primer kullanımı oldukça basittir. Yüzünüzü makyaj öncesi yıkayıp, nemlendiricinizi sürdükten sonra, makyajınıza başlamadan önce yüzünüzün her yerine ya da isteğe bağlı olarak yalnızca makyaj uyguladığınzda sorun çıkaran bölgelere sürebilirsiniz. serçe parmağınızla çok az bir miktarda sürmeniz yeterlidir. Primer kreminizi sürdükten sonra makyajınıza başlamadan 4-5 dakika beklemelisiniz. Primerleri her kozmetik dükkanında kolaylıkla bulabilirsiniz. Fiyatları da oldukça makuldür

Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar
Son Yorumlar
Ben kullandim kirpiklerim hem karisik hem kisaydi bunu 3hafta duzenli kullandim super oldu kirpiklerim gozlerim zaten guzel gunes gibi acildi simdi cok uzun kirpiklerim cok mutluyum tavsiye ederim ;)
bu kürü yapıp 2 saat bekledikten sonra saçları yıkıyor muyuz
Gri V yaka t-shirti nerden alabilirim?
fiyatlarınız oldukça pahalı ! renkler şhane ama bir far 10 tl olurmu yaaaaa !! yuh
Hepsi çok güzel ve şık modeller. Halhal tasarımların daha çok yer alması dileğiyle. çok faydalı bir paylaşım olmuş.