Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Kabaran saçlar için 5 öneri
Kabaran saçlar için 5 öneri
6
Eki

Saçların kabarması çok sinir bozucu bir durumdur. Özellikle banyodan sonra saçlar kuruduğunda öyle bir hal alır ki, elektrik çarpmışa dönersiniz. Bu istenmeyen durum için sizlere bir kaç öneri sunmak istiyoruz. Bu uygulamalar sayesinde saç kabarıklığına bir dur diyebileceksiniz.

 

1) Saçlarınızın kendine gelmesi ve kendini benimsemesi için bir günden fazlası gerekir. Bu yüzden saçlarınızı çok sık yıkamamalısınız. Özellikle günde bir yıkanan saçlar kendine has bir şekil kazanmadığından kabarmaya devam eder. Bu yüzden iki ya da üç günde bir banyoya girmelisiniz.

 

2) Saçları kurutma makinesi ile kurutursanız daha fazla kabarma olacaktır. Bu yüzden kendi haline bırakmalı ve kendi kendine kurumasına izin vermelisiniz. Zaten fön makineleri zararlı olduğundan saçlarınıza bir iyilik daha yapmış olursunuz.

 

3) Saçlarınıza banyodan sonra bir tülbent sarın ve düzleşmesini sağlayın.

 

4) Kabarıklık çok fena durumdaysa saçlarınıza katlı kesim modelleri uygulayabilirsiniz.

 

5) Saçlarınız çok kabarıyorsa ona su ve gliserinden oluşan bir karışımı uygulayabilirsiniz. Bir sprey kabı ile bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Saçlarınız yumuşak olacağından kolay kolay kabarmaz.

 

6) Saçlarınızı tararken çok ince tarakları kullanmayın. İnce taraklar saçları daha çok açar ve daha çok kabarmasına neden oluş. Bu yüzden mutlaka kalın aralıklı tarakları kullanmalısınız.

 

7) Banyodan sonra saçlarınızı kurutmaya bırakın. Tam olarak kurumadan yani hafif yaşken topuz yapın. Bir kaç saat sonra açtığınızda kabarıklığı önüne geçmiş olursunuz.

 

Ö: Saç bakımı hakkında daha çok bilgi almak ister misiniz? Hemen tıklayın.

Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar
Son Yorumlar
Ben kullandim kirpiklerim hem karisik hem kisaydi bunu 3hafta duzenli kullandim super oldu kirpiklerim gozlerim zaten guzel gunes gibi acildi simdi cok uzun kirpiklerim cok mutluyum tavsiye ederim ;)
bu kürü yapıp 2 saat bekledikten sonra saçları yıkıyor muyuz
Gri V yaka t-shirti nerden alabilirim?
fiyatlarınız oldukça pahalı ! renkler şhane ama bir far 10 tl olurmu yaaaaa !! yuh
Hepsi çok güzel ve şık modeller. Halhal tasarımların daha çok yer alması dileğiyle. çok faydalı bir paylaşım olmuş.