Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Hafızayı Güçlendiren Besinler
Hafızayı Güçlendiren Besinler
11
Tem

Unutkanlığa ve Hafızaya İyi Gelen Yiyecekler :

 

Unutkan mısınız? Hafızanızı güçlendirmek mi istiyorsunuz. Eğer hafızanızı iyi hale getirmek istiyorsanız size önereceğim bu besinler sayesinde istediğiniz kadar sağlıklı bir zihne sahip olabilirsiniz. Ama bu besinleri sık sık tüketmeniz gerekmektedir. Arada sırada yerseniz pek bir yararı olmaz elbette.

 

Fındık: Fındık hepimizinde bildiği gibi hafızaya iyi geliyor. E vitamini yönünden oldukça zengin olan bu besin size hem enerji verir hem de hafızanızı güçlendirir.

 

Balık: Balığın unutkanlığa iyi geldiğini bilmeyen yoktur herhalde ama biz yine de belirtelim. İçerdikleri omega 3 sayesinde hafızanızı güçlendirmeye yardımcı olur.

 

Elma: Hafızaya iyi gelen bir başka besin ise elmadır. Elma, hem hafızanızı güçlendirir hem de ilerde oluşabilecek unutkanlık rahatsızlığının önüne geçer.

 

Brokoli: Birçok şeye faydalı olduğunu bildiğimiz bu bitki hafızayı güçlendirmenizi de sağlıyor. Bu mevsimde yemeniz içerdiği C vitamini sayesinde sizi hastalıklardan da koruyacaktır.

 

Domates ve Yeşil Sebzeler: İçerdikleri demir bakımından unutkanlığa ve hafızaya çok iyi gelirler. İçerdikleri demir sayesinde beyin hücrelerinin oksijenini artırır temiz ve sağlıklı bir hafıza sunarlar.

 

Unutkanlığa İyi Gelen Diğer Besinler: Pekmez, et, turunçgiller, yeşil biber, keten tohumu…

Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar
Son Yorumlar
denedin mi formulü nasıl yaptığını ne kadar süre kaldığını yazar mısın
küçük kaptaki malzemeleri suya mı döküyoruz. suyun miktarı ne kadar olmalı 2 saat bekledikten sonra yıkıyor muyuz açık açık yazar mısınız
çok teşekkür ederim harika bir yazı olmuş yine.
Oldukça dekoratif fantastik modeller çıkıyor bu ürünlerde. Tamamen hayal gücüyle alakalı tasarımlar söz konusu. Özellikle geniş bir yatak odanız varsa kesinlikle göz önüne almanız gerekir.

sakla