Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?

Hafızayı Güçlendiren Besinler
Hafızayı Güçlendiren Besinler
11
Tem

Unutkanlığa ve Hafızaya İyi Gelen Yiyecekler :

 

Unutkan mısınız? Hafızanızı güçlendirmek mi istiyorsunuz. Eğer hafızanızı iyi hale getirmek istiyorsanız size önereceğim bu besinler sayesinde istediğiniz kadar sağlıklı bir zihne sahip olabilirsiniz. Ama bu besinleri sık sık tüketmeniz gerekmektedir. Arada sırada yerseniz pek bir yararı olmaz elbette.

 

Fındık: Fındık hepimizinde bildiği gibi hafızaya iyi geliyor. E vitamini yönünden oldukça zengin olan bu besin size hem enerji verir hem de hafızanızı güçlendirir.

 

Balık: Balığın unutkanlığa iyi geldiğini bilmeyen yoktur herhalde ama biz yine de belirtelim. İçerdikleri omega 3 sayesinde hafızanızı güçlendirmeye yardımcı olur.

 

Elma: Hafızaya iyi gelen bir başka besin ise elmadır. Elma, hem hafızanızı güçlendirir hem de ilerde oluşabilecek unutkanlık rahatsızlığının önüne geçer.

 

Brokoli: Birçok şeye faydalı olduğunu bildiğimiz bu bitki hafızayı güçlendirmenizi de sağlıyor. Bu mevsimde yemeniz içerdiği C vitamini sayesinde sizi hastalıklardan da koruyacaktır.

 

Domates ve Yeşil Sebzeler: İçerdikleri demir bakımından unutkanlığa ve hafızaya çok iyi gelirler. İçerdikleri demir sayesinde beyin hücrelerinin oksijenini artırır temiz ve sağlıklı bir hafıza sunarlar.

 

Unutkanlığa İyi Gelen Diğer Besinler: Pekmez, et, turunçgiller, yeşil biber, keten tohumu…

Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar
Son Yorumlar
1 hafta boyunca hergün mü vurucaz
Hani 2 saat bekletin demişsiniz 2 saat beklettikten sonra yıkıyacaz mı ?? Eğer yıkıyacaksak da şampuanla mı yıkıyacaz??
Merhaba acaba kalıcılığı ne kadar ya da ne sıklıkla tazelenmeli? Acele cevap lazım teşekkürler.
ne kadar boş beleş, diğer yazılardan farklı bir şey katmamış, havada bir içerik olmuş. Hayır bir de önerileri verdiğin hedef kitle kim? Çık 5 km koş diye sen kime hangi bilgiye dayanarak öneride bulunuyorsun ? hayatında koşu yapmamış 35 yaşında birisi bunu okuyup, yazana güvenip bu sıcakta çıkıp 5 km koşabilir mi ? Başlığa bakan da gerçkten orjinal bir şeyler yazmışlar sanır.

sakla