Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Evde Doğal Şampuan Yapımı
Evde Doğal Şampuan Yapımı
16
Eyl

Kozmetik şampuanlara güvenmeyen ve doğal ürünler kullanmaya çalışan kadınlar için evde yapabilecekleri şampuan önerileri sunmak istedik. Siz de evinizde kolayca kendi şampuanınızı yapabilirsiniz.Saç uzatma konumuzda da belirttiğimiz gibi belli bir süreden sonra şampuan değiştirmek saçlarınızın daha iyi beslenmesine olanak sağlar. Bu yüzden şampuan kullananlar da evlerinde bu kürü deneyebilir.

 

Bu arada daha önce anlattığımız evde ruj, parlatıcı ve roll-on yapımına da göz atabilirsiniz >>

Evde ruj nasıl yapılır?

Evde roll-on nasıl yapılır?

Evde parlatıcı nasıl yapılır?

 

Şimdi gelelim şampuan yapımına…

 

Gerekli malzemeler:

 

1) Papatya yaprakları ya da kaliteli papatya çayı

 

2) Doğal sabun

 

3) Zeytinyağı

 

4) Gliserin

 

Şampuanın Yapılışı:

 

Papatya yapraklarınız varsa suda kaynatın süzdükten sonra biraz soğumasını bekleyin. Çok soğutmayın ılık olsun.  Sonra doğal sabunumuzu alıp rendeleyelim. Bir bardak rende yetecektir. Yaprakları ayıpladığımız suya bu rendeyi ekleyelim. Suyu karıştırmayın biraz sabunun erimesini bekleyin. Sonra 1 çorba kaşığı gliserin ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Sonra soğumaya bırakın. İşte doğal şampuanınız hazır. Papatya çayınız ya da lavanta yağınız varsa yaprak kullanmadan da bu işlemleri yapabilirsiniz.

 

Şunlara da göz atabilirsiniz?

Ev yapımı makyaj malzemeleri

Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar
Son Yorumlar
denedin mi formulü nasıl yaptığını ne kadar süre kaldığını yazar mısın
küçük kaptaki malzemeleri suya mı döküyoruz. suyun miktarı ne kadar olmalı 2 saat bekledikten sonra yıkıyor muyuz açık açık yazar mısınız
çok teşekkür ederim harika bir yazı olmuş yine.
Oldukça dekoratif fantastik modeller çıkıyor bu ürünlerde. Tamamen hayal gücüyle alakalı tasarımlar söz konusu. Özellikle geniş bir yatak odanız varsa kesinlikle göz önüne almanız gerekir.

sakla